SMH-MAKINE-TENCERE-SETI-4
2022-11-09 Yazarı Nefis Yemek Tarifi 0

Granit tencere fırına girer mi ?

Granit tencere fırına girer mi ?

Granit tencere fırına girer mi ? sorusundan önce size öncelikle granit tencerelerin yapım sürecinden bahsetmek isterim…

Granit tencere nasıl üretilir ?

Granit tencere üretmek için gerekli hammadde olan çelik saç halinde üretim tesisine getirilir ardından gerekli boyutlarda kesilir ve pres makinesinde basılır tüm bu işlemler bittikten sonra iş granit kaplama aşamasına gelir; öncelikle 3 kat astar atılır ve 200 derecede 10 dk fırınlanır, ardından son kat teflon atılır ve 400 derecede yaklaşık 20 dk fırınlanır ardından tekrar granit haline gelmesini sağlayan beyaz kaplama atılır ve tekrar fırınlanır . Tahmin edildiği gibi granit taşından üretilen bir tencere yoktur. Böyle olduğunu iddaa eden satıcılar ise tamamen bunu pazarlama politikası olarak kullanmaktadırlar. Granit ürünlerin daha uzun süre yapışmazlık sağlamalarının nedeni ise üzerindeki pütürlerin yükselti sağlayarak zemine daha az temas etmesine olanak sağlıyor olmasıdır.

Granit tencere fırına girer mi ?

Yukarıda kısaca bahsettiğim granit tencere üretim sürecinden de anlaşılacağı gibi granit tencereler 400 derecelik fırınlarda zorlu üretim kademelerinden geçerek sofralara gelmektedir bu sebeptendir ki genellikle 180-250 derece arasında kullandığımız fırınlar bu tencerelere vız gelir tırıs gider 🙂

Aklınızdaki sorulara cevap olabildiysek ne mutlu , eğer kaliteli bir döküm granit tencere satın almak isterseniz aşağıdaki ürünlere bir göz atın derim 🙂 Buradan mağazamıza da ulaşabilirsiniz.